USD : 32.0636 EUR : 34.7215 GBP : 40.5553 KWD : 104.8441 RUB : 0.34837 QAR : 8.8398 AZN : 18.9665
USTA ÖĞRETİCİLER KADRO İSTİYOR

USTA ÖĞRETİCİLER KADRO İSTİYOR

USTA ÖĞRETİCİLER FEDERASYONUNDAN BASIN AÇIKLAMASI

 

Mesleki Eğitimciler Usta Öğreticiler Federasyonu usta öğreticilerin hak mahrumiyetlerinin iadesi için basın açıklaması yaptılar.

Ülke genelindeki tüm usta öğreticilerin Fiili olarak öğretmen olan, Derse giren, Ders defteri dolduran,

Hatta çalıştığı yere göre nöbet bile tutan, Gerek halk eğitim merkezlerinde gerekse mesleki eğitim merkezlerinde kangren olmuş öğretmen açığının yarım asra yakın tek ve (hükümetlere göre) geçici çözümü, Adımız usta yani bir işte yeterliği olan kişi, Adımız öğretici yani bir konu ve alanda öğretmen yetkinliğine sahip kişi, Ama iki kelime bir araya gelince sadece usta öğretici oluyor, usta öğretmen olamıyor, İhtiyacı gideriyor ama yeterli değil deniliyor, İki kurumun temel paydaşı ve omurgası olarak değerlendiriliyor ama değer görmüyor denilen açıklamada “En son bundan tam 32 yıl önce hatırlandık, kadrolu hale getirildik. Sonra yine unutulduk. Bizler unutulan değil, ihtiyaç halinde hatırlanan değil, değer gören ve sahiplenilen olmak istiyoruz.

Devletimiz özellikle Bakanlık arşivini güçlü bir şekilde tutar. Bir bakalım kayıtlara, son 50 yıldır kaç usta öğretici bu sistemde görev almış? Kaç kursiyer yetişirmiş, kaç kurs açmış? Kaç Kurumun medarı iftiharı olmuşuz? Bizlerin emeği ile kaç Kurum kurumsallaşmış ve toplumla bağ kurmuştur?

İsteğimiz; Farkımıza varmanız değil farkımızı farklılığınız olarak görmenizdir. Biz de varız, buradayız!

Meslek Eğitimciler Usta Öğreticiler Federasyonu (MEUS-FED) olarak kadro talebimizi 3. kez dile getirmek için 27-28 Aralık’ta yine yeniden Ankara’da bir araya geleceğiz.

Yüzbin usta öğretici kadrolu öğretmenlerle kamuda aynı işi yapan, ek ders ücreti ile çalışanlardır

Yüz bin usta öğretici Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimci personelidir.

Yüz bin usta öğretici emekçidir

Yüzbin usta öğretici geleceğe umutla bakmak istiyor

Yüz bin usta öğretici kadro ile tahsis edilmek istiyor ,Sizleri de haklı mücadelemize destek olmaya davet ediyoruz. dediler

 

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 651

Oluşturulma Tarihi: 16 Aralık 2022

Kategori: Ulusal

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle