Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi. “Andırın’ın tarihi geçmişi ile ilgili bu güzel ve nitelikli eseri hazırlayan tarihçi yazar Cezmi Yurtsever’e teşekkür ederiz. Andırın’ımıza kazandırılan bu güzel eser hayırlı olsun” dedi.
Tarihçi Yazar Cezmi Yurtsever’de yaptığı konuşmasında şunları belirtti. “2023 yılının Ağustos ayı sonlarında Andırın kışla Bahçesinde yazarlar buluşması ve imza etkinliği vardı. Bu toplantıya ben de katıldım. Toplantı esnasında Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, “Hocam Andırın tarihi kitabını soranlar oluyor, nereden bulabiliriz?” dediğinde “Başkanım Andırın Tarihi kitabını en son 2018 yılında yayınladım. Baskısı da bitmiş durumda. En iyisi destek verirseniz yeni, ayrıntılı ve çok daha dolu dolu bir kitap yayınlayabiliriz” dedim. Başkan “Tamam Hocam, o zaman yayın çalışmalarına hemen başlayalım” cevabını verdi. Yurtsever; Belediye görevlisi Eğitimci Mehmet Kürtül’de gelişmelerle yakından ilgilendi. İzleyen Eylül ve Kasım aylarında Adana’daki evimde Osmanlı Arşiv belgelerini yeniden gözden geçirdim. Yaycıoğulları ailesinin Andırın ile ilgili belgelerini yeniden okudum. Ekim ayı içinde Andırın coğrafyasına bir gezi yaptım. Anacık, Beşbucak, Haştırın, Akkale’yi yeniden gördüm. Fotoğraflar çektim. Andırın Belediyesi 4 Kasım 2023 tarihinde halkın da katılımı ile şehir girişindeki kale ve şehitler hatırası gezi yerinin açılışını yaptı. Bayrağımız dalgalanıyor ve tarihi ve milli dini mirasa sahip çıkılıyordu. Bundan sonrasında eldeki bütün bilgi ve belgelerle ilaveli olarak Andırın Tarihini yazma çalışmalarını hızlı bir şekilde sonuçlandırdım. Haber : Sevinç Bal
![TARİHÇİ, CEZMİ YURTSEVER ANDIRIN TARİHİ KİTABI YAYINLANDI](https://kadirlipostasi.com/storage/images/Csq0Z78vnAVmindP7M1sRpe4EcnbAIfDhbOY9Hb9.jpg)
TARİHÇİ, CEZMİ YURTSEVER ANDIRIN TARİHİ KİTABI YAYINLANDI
Yazar: süper admin
Görüntüleme: 106
Oluşturulma Tarihi: 29 Aralık 2023
Kategori: Yerel
Yorumlar
Yorum mevcut değil