USD : 32.5164 EUR : 34.7944 GBP : 41.4221 KWD : 106.6296 RUB : 0.36746 QAR : 8.9677 AZN : 19.2343
KADİRLİ’DE ÖĞRENCİLER OKULLARINDA MORAL BULDU

KADİRLİ’DE ÖĞRENCİLER OKULLARINDA MORAL BULDU

Kadirli’de okulları kapalı olan öğrenciler okullarına gelerek Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatlarını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulundu istiklal marşını okudu.
Kadirli Mehmet Nuri Arıoğlu ilkokulu öğrencileri  ara tatil ve depremlerden dolayı uzun süre kapalı olan okullarına velileriyle birlikte gelerek hem yaşadıkları travmayı üzerlerinden atmak hemde okullarına adapte olmak için kitap okuma etkinliği düzenlediler.
13 Mart’ta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılması planlanan okullar arasında olan Osmaniye’de öğrenciler,velileriyle birlikte kitap okuyarak rehber öğretmenlerle birlikte  eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdi.
Uzun süre arkadaşlarından ayrı kalan ve okullarını özleyen  öğrenciler,okul idaresinin yaptığı bu etkinlik sayesinde arkadaşlarıyla özlem giderme şansı buldular.
Okullarını çok özlediklerini belirten öğrenciler arkadaşlarına kavuştukları ve böyle bir etkinlik te oldukları çin çok mutlu olduklarını söylediler.
Çocuklarıyla birlikte okuma etkinliğine katılan veliler de,bugün çocuklar okula kavuştu. Ne güzel herkes kitap okuyor biraz depremden etkilenen çocuklarımız burada moral oluyor. Okula gelmeleri güzel. Hem depremi unutuyorlar. Evde çünkü çocuklar tedirgin depremden korkuyorlar. Burada güzel vakit geçiriyorlar kitap okuyorlar herkes burada dediler.
           Haber : Kıymet Çeri Önal

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 244

Oluşturulma Tarihi: 10 Mart 2023

Kategori: Yerel

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle