USD : 32.5164 EUR : 34.7944 GBP : 41.4221 KWD : 106.6296 RUB : 0.36746 QAR : 8.9677 AZN : 19.2343
HAKLI  BOYKOT

HAKLI BOYKOT

Gelirlerin giderlerin çok altında kalması gibi bir sorunla mücadele etmek zorunda kalan ülke insanımızın kafasını en çok meşgul eden ve yarası durmadan kanayan '' fahiş fiyatlar '' meselesi,çözümsüz bir biçimde artmaya devam ediyor.
   Hastanede,pazarda,markette,dışarı çıkıp yolunuzun düştüğü her yerde,bir hafta önce baktığınız fiyatlara bir hafta sonra denk gelmek ne mümkün,geliriniz aylarca olduğu yerde sayarken,tüketici piyasasındaki bu sürekli yükseliş ile başa çıkmak artık mucizelerle izah edilebilir.Asgari ücretlisi,emeklisi ayda bir alabildiği ufak maaşçıklarla açlık ve yoksullukla nasıl mücadele edilir,nasıl hayatta kalınır,tam bir ''survivor'' savaşı veriyor.Hal böyle olunca farklı kanallardan sosyal tepkimeler de gecikmeyecekti elbet.
   Dışarıda yeme-içme kültürünü seven insanlar, sosyal kanallar üzerinden harekete geçtiler.Sosyal medya üzerinden örgütlenen bu insanlar,kafe,restoran ve benzer yeme-içme mekanları 20-21 Nisan tarihlerinde boykot edeceklerini duyurdular. 
Restoran ve kafe tarzı yerlerde, anormal fiyatlarla hizmet sunulması,vatandaşları artık çileden çıkardı.
    Çok ses getir mi bilemem, ama bu tür tepkilerin daha arkası gelecek gibi.
   Son yıllardaki en yeteneksiz mali yönetimden geçiyoruz diyebilirim, sokaktaki insanlara sorarsanız,artık kemerde sıkacak delik kalmadı cevabını alıyorsunuz. 
    Çalışan kesime zam yaparak yaşam standardını yukarı çıkarmaya çalışıyoruz,fakat fahiş fiyatları kontrol altında tutmak,inanın yapılacak olan zamlardan daha değerli. Durum böyle olunca insanlar da kendi çözümünü aramaya başladılar.Bugün sosyal platform üzerinden başlayan protestolar,muhtemelen yarın bir gün sokağa,pazara iner.İşletmeciler,kısa günün karı hesabıyla devam edip,yukarıdan aşağıda neler oluyor diye bir inip bakmaz ise tüketicilerinden ağır bir tokat yerler.
   Siyasi görüş farklılıklarını bir kenara bırakıp, bu fırsatçılığa kesin bir çözüm ve son istiyoruz.Maliyetler ile kar arasında bu kadar uçurum olamaz,olmamalı.
    Ümidim,kafe ve restoranlar ile başlayan bu boykotun,ev ve kira fiyatlarına ,pazar ve market fiyatlarına da yansıması. Haydi hayırlısı….

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 467

Oluşturulma Tarihi: 26 Nisan 2024

Kategori: Köşe yazıları

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle