USD : 32.5164 EUR : 34.7944 GBP : 41.4221 KWD : 106.6296 RUB : 0.36746 QAR : 8.9677 AZN : 19.2343
EMEL ERKAYIRAN YAZDI; MÜNİR ÖZKUL'A SAYGIYLA

EMEL ERKAYIRAN YAZDI; MÜNİR ÖZKUL'A SAYGIYLA

Çocukluk yıllarımın en sevdiğim değerli sanatçılarından biriydi. 5 Ocak 2018 de vefat etmişti.

2002 yılında başlayan demans ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı ile mücadele eden Münir Özkul, bu tarihten beri evinden dışarıya çıkmak ve kimseyle görüşmek istememiş. Hastalığına bağlı olarak geçmişe dâir hafıza kaybı yaşayan oyuncu, vefat etmiş birçok tanıdığının hayatta olduklarını sanmış. Uzun süre mücadele ettiği hastalıkları süresince de hakkında birçok kez asılsız ölüm haberleri çıkmıştı hatırlarsanız.

MÜNİR ÖZKUL’UN KIZI GÜNER ÖZKUL un kaleminden…

Babam'ın hastalığının daha yeni ortaya çıktığı dönem 2000'li yılların sonlarıydı ve ilk olarak hafıza kaybı ile başladı. Bir gün Kemal'i çok özledim hiç gelmiyor arayıp sormuyor dedi. Oysa Kemal Sunal 4 ay önce vefat etmişti, Öldüğünü söyleyemezdim çünkü babamın Kemal Abi'nin cenazesindeki perişan hali gözümün önünden hiç gitmiyordu.Film çekimi için şehir dışında ve meşgul olduğunu söyledim. Babam o zamanlarda hep ölen arkadaşlarının hayatta olduğunu sandı, mutlu olmasını istediğimiz için vefat ettiklerini söylemedik. 2002 yıllarının ilk aylarına geldiğimizde babam zor yürüyor ve sürekli rahatsızlığından dolayı yatıyordu bir gün bana odasındaki televizyonun kanalını değiştirmemi söyledi kumandayla bir kaç kanal gezdim birden ekranda limonnn diye bağıran o efsane aktör çıktı karşımıza yani babam Neşeli Günler'in kavga sahnesine denk gelmiştik tebessümle babama baktım ama söylediği sözler ile bir anda gözlerim doldu:

"BEN BU ADAMI ÇOK SEVİYORUM ÇOK GÜZEL OYNUYOR ADI NE BU ADAMIN" dedi. O koca aktör artık kendinin kim olduğunu da hatırlamıyordu...

Münir Özkul'un Kızı Güner Özkul

Anısına saygıyla...

Çok değerli sanatçımız Münir ÖZKUL u ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyorum. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun .

 

 

22

 

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 418

Oluşturulma Tarihi: 10 Ocak 2023

Kategori: Köşe yazıları

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle