Saygı değer okurlarım bu kış çok soğuk geçmese de yine de kış kıştır.
Bir günde dört mevsimin yaşandığı ülkemizde havanın hızlı değişiminden soğuk algınlığı hat safhaya ulaşıyor.
Şu anda Hastahanelerin acil servisleri dolup taşıyor. Baharın müjdecisi cemreler düşmeye başladı, Cemrelerin düşmesiyle Havada, Suda ve Toprakta değişimler oluyor.
Bunlardan birinci cemre 20 Şubat Salı günü hava' ya düştü. Bu düşüşler yedi gün ara ile devam eder ve Yirmi bir günde tamamlanır. İkinci cemre 28 Şubat'ta suya düşecek, Üçüncü cemre ise yedi martta toprağa düşecek ve destur verilecek.
Her cemrenin düşüşü her düştüğü yerde bir haraketlilik getiriyor. Kış uykusuna yatan her canlı uyanıyor, artık doğada bir canlılık başlıyor. Kuzular meleşiyor kuşlar cıvıldaşıyor ağaçlara su yürüyor tomurcuklar oluşuyor ama bu değişimde şiddetli fırtınalar vardır. Örneğin kırlangıç fırtınası, aprilın kışı, karıyı kazana koyan fırtınası, leyleklerin dönüşü, filiz kıran fırtınası hep bu zamanlarda cereyan eder ve beklediğimiz bahar gelmiş olur.
Selamlar Saygılar...
BAHARIN MÜJDECİSİ
Yazar: süper admin
Görüntüleme: 198
Oluşturulma Tarihi: 23 Şubat 2024
Kategori: Köşe yazıları
Yorumlar
Yorum mevcut değil