Sabah Saatlerinde Andırın Caddesi TEDAŞ önünde Çetelerin karşılanmasıyla başlayan törenler stadyumda devam etti.
Stadyumda yapılan Tören saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Yakup Güney ve Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan tarafindan öğrenciler ve halkın bayramı kutlandı.Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer TARHAN’ın konuşmasından sonra Kadirli Atatiirk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Elçin ŞENYİĞİT tarafından "Vatan Destanı " adlı şiir okundu
100.Yıl Şehit Bekir Çavuş İlkokulu öğrencileri tarafindan Halk Oyunları Gösterisi ve Halk Şairi Ali AKHARMAN tarafından "Bayrak Altında"adlı şiir okundu.
Tören Borsa lstanbul İlkokuıu ögrencileri tarafindan Halk oyunlan Gösterisi ve Dadaloğlu İlkokulu öğrencisi Nehir ÖZENSOY tarafından "Kadirli'nin Zaferi" adlı şiirin ardından Halk Oyunlan Ekibi Gösterileri ve Esnaf Kefalet Ortaokulu öğrencisi Zeynep Sude ÇANAK tarafından "Vatanım Kadirli" adlı şiir okundu..
Şehit Halis Şişman Halk Eğitimi Merkezi tarafından organize edilen Halk Oyunları Ekibinin gösterisinin ardından Çeşitli yanşmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Proğram mehter gösterisiyle sona erdi
Törene Osmaniye Milletvekilleri Derya Yanık, Seydi Gülsoy ve Asu Gedik te katıldılar.
![7 MART KURTULUŞ BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI](https://kadirlipostasi.com/storage/images/F6Did1wTZJe6fzmAz5PH2TFxWOt3f7epdafo9y52.jpg)
7 MART KURTULUŞ BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI
Yazar: süper admin
Görüntüleme: 202
Oluşturulma Tarihi: 08 Mart 2024
Kategori: Yerel
Yorumlar
Yorum mevcut değil