USD : 27.2240 EUR : 28.9548 GBP : 33.3572 KWD : 88.5774 RUB : 0.28466 QAR : 7.5085 AZN : 16.1037
SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kadirli’de renkli kıyafetler giyen kadınlar, süsledikleri bisikletleriyle Dr. Hüseyin Kabasakal Parkı’nda toplandı.
Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, “Süslü kadınlar” şehirde tur atarak tekrar buluşma noktasına ulaştı.
Bisiklet turuna Kadirli Bisiklet Kulübü üyesi erkekler de katıldı. Çeşitli kıyafetlerle etkinliğe katılan kadınlar ilginç görüntüler oluşturdu. 7’den 70’e ilgi yoğun oldu.
Etkinliğinin Organizatörü Cemile Yakıcı, burada yaptığı açıklamada, kentte bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı ve farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti.
Bisikletin çevreyi kirletmeyen doğa dostu ulaşım aracı olduğunu ifade eden Yakıcı, “Dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizi bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekmek için süslendik, bisikletimizle yola çıktık. Dünyanın birçok ülkesinde etkinlikle zincirine Türkiye’de İzmirli kadınlarımız yıllardır öncülük etmektedir. Biz de bisiklete binen kadınlar olarak motorlu taşıtların olmadığı yolarda bisiklete binmenin ne kadar keyifli olduğunu göstermek için buradayız. Egzoz gazına karşı parfüm kokusu diyoruz.” dedi.
Osman Nuri Saygılı Caddesi üzerinden başlayan bisiklet turu, Hükümet Caddesi, Andırın Caddesi, Kamil Kara Bulvarı ve Atatürk Caddesi’nin ardından Öğretmenevi yanında sona erdi.  Haber : Menderes Özat

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 41

Oluşturulma Tarihi: 19 Eylül 2023

Kategori: Yerel

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle