USD : 28.9035 EUR : 31.4080 GBP : 36.6914 KWD : 94.1191 RUB : 0.32071 QAR : 7.9727 AZN : 17.0972
Prof. Dr. Asiye VAYISOĞLU NUHOĞLU ile Safa VAYISOĞLU anma programları

Prof. Dr. Asiye VAYISOĞLU NUHOĞLU ile Safa VAYISOĞLU anma programları

Prof.Dr. Asiye VAYISOĞLU NUHOĞLU ile Safa VAYISOĞLU anma programları
Bu yıl 15. düzenlenen Safa VAYISOĞLU anma programları bu yıl 1.GÜÇLÜ KADİRLİ PLATFORMU adı altında yapılmıştır.
1- ADANA. Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı ( Ka-vak)
2- KADİRLİ 7 Mart Kültür Merkezi Derneği ( KAMER)
3- KADİRLİ Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı ( Ka -vak)
4- KADİRLİ Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı ( Ka-vak)
İlk program 1 Kasım 2023 saat 10.00 Adana Tabipler Odası İlkokulunda, Prof. NUHOĞLU tarafından okul öğrencilerine yönelik ÇOCUK HAKLARI ve DİJİTAL BAĞIMLILIK konulu seminer verildi. Adana KA-VAK Şube yönetimi ve Okul Müdürü Ertuğ DURUKAN tarafından organize edilen programda Sayın NUHOĞLU Çocukların ilgi ve alakasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.
İkinci Program Kadirli 7 Mart Kültür Merkezi Derneği tarafından yapıldı. Saat 9.30 Dernek Binasında yapıldı. İlk olarak Dernek Başkanı Celil ÇINKIR tarafından Safa VAYISOĞLU nun hayatı anlatıldı. CUMHURİYETİN 100. Yılına özel bir program düzenlendiği söylendi. Safa VAYISOĞLU eski anılarının paylaşıldığı Video gösterisi ardından ödül töreni yapıldı. Emeği geçenlere teşekkürler.
Üçüncü program 3 Kasım 2023 saat 13.00 KADİRLİ Özel Biltepe Okullarında yine okul çocukları ve aralarında Kadirli RAM Müdürü Koray ERDEMİR in de bulunduğu çok sayıda misafirlerle yapıldı. Sayın NUHOĞLU tarafından ÇOCUK HAKLARI ve DİJİTAL BAĞIMLILIK konulu seminer verildi. Program eğlenceli bir şekilde geçti ve sonrasında Sayın ERDEMİR Kadirli İlçemizde bir ÇOCUK HAKLARI biriminin oluşturulması için gerekli çalışmaların yapılması sözünü verdi. Bu anlamda emek veren hemşehrimiz Sayın NUHOĞLU na teşekkür ederiz.
Aynı gün içinde KADİRLİ İlçemizde Biltepe Okullarında saat 15.00 İ. Safa VAYISOĞLU anma Töreni yapıldı. Açılış konuşması KA-VAK KADİRLİ Şube Başkanı Sayın Duran İSAOĞLU tarafından yapıldı. Şair Ali AKHARMAN merhum VAYISOĞLU adına yazdığı şiiri okudu. Bu yılki ödül töreninde Eğitim ödülü Ka-vak Başkanı Duran İSAOĞLU na, Kültür ödülü Ulusal Yazarımız Mansur IŞIKBOL a verildi. Kendisi Yurt dışında olduğu için ödülünü kızı İsmihan ASLANSOFUOĞLU aldı.
Tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Geldiği günden itibaren gittiği güne kadar her anını memleketine hizmet ederek geçiren ve ÇOCUK HAKLARI Biriminin oluşturulmasına katkıda bulunan Hemşehrimiz Prof.Dr. Asiye VAYISOĞLU NUHOĞLU Hanıma bir kez daha gazetemiz KADİRLİ POSTASI aracılığıyla teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 244

Oluşturulma Tarihi: 07 Kasım 2023

Kategori: Yerel

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle