USD : 33.0637 EUR : 35.9898 GBP : 42.7988 KWD : 108.7286 RUB : 0.37814 QAR : 9.1177 AZN : 19.5580
"OSMANİYE OKUYOR DA, KADİRLİ NİYE OKUMUYOR?"

"OSMANİYE OKUYOR DA, KADİRLİ NİYE OKUMUYOR?"

İlimiz merkezinde Osmaniye Belediyesi tarafından ulusal düzeyde düzenlenen ve masal park yanında yer alan fuar alanında 25 Kasım Cuma günü “70’den 70’e Okuyoruz” sloganıyla kitapseverlere kapılarını açan 6’ncı Kitap Fuarı 4 Aralık Pazar günü sona erdi. 100 binin üzerinde ziyaretçisini 3 bin 400 metre kare kapalı alanda hizmet veren fuara 75 stantta 150 yayın evi ve marka katılım gösterdi. Osmaniye merkez ve ilçeler başta olmak üzere çevre illerden gelen vatandaşların da yoğun ilgisiyle tamamlanan kitap fuarında yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de çeşitli kültürel etkinlikler düzenlendi

Osmaniye “7’den 70’e okuyor” da kadirli Neden okumuyor? Diyen vatandaşlar Kadirli Belediyesinden ilçemizde de ulusal boyutta bir kitap fuarı açmasını beklediklerini söylediler.

Kadirli insanında 6 yaşından 90-100 yaşına kadar okumaya meyil olduğunu söyleyen vatandaşlar yapılacak Profesyonel kitap fuarı ile kadirli kültürüne çok öenmli katkılar olacaktır. Dediler.

Öğretmenevi meydanında yapılacak kitap fuarında Kadirli belediyesi dr. Devlet bahçeli Kültür merkezi ve Kadirli Prof.Dr. Turan Güven kültür merkezinin aktif olarak kullanılabileceğini gelen mnisafirlerin konaklaması açısından Öğretmenevi ve Karatepe park otel’in çok yakın olmasının organizasyona büyük katkıları olacağını belirten vatandaşlar Belediye Başkanımız Dr. Ömer Tarhan’dan bu organizasyonun İlçemizde yapılması için girişim beklediklerini söylediler.

Her yıl Osmaniye, kahramanmaraş ve Adana’da düzenlenen kitap fuarlarını Kadirlililerin doldurduğuna dikkat çeken vatandaşlar Kadirli halkı 10 günlük bir kitap ve kültür konferanslarıyla çok daha güzel işler yapabilir dediler.

  1. değil tam profesyonel bir kitap fuarı için Kadirli belediyesinin imkanlarının olduğunu belirten vatandaşlar Başkan Tarhan’dan ulusal düzeyde progfesyonel hazırlanmış bölge insanının Kadirliye çekecek bir fuar talep ettiklerini söylediler.

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 313

Oluşturulma Tarihi: 06 Aralık 2022

Kategori: Yerel

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle