USD : 27.2240 EUR : 28.9548 GBP : 33.3572 KWD : 88.5774 RUB : 0.28466 QAR : 7.5085 AZN : 16.1037
OKUL SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

OKUL SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

Kadirli’de Emniyet Müdürlüğü ekipleri yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Okul Servis araçları ve şoförlerine yönelik olarak denetimler yaptı.

Kadirli ilçesinde ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik tescil ve Denetleme Şube büro Amirliği ekipleri ilçe genelinde geçen hafta

Dr. Devlet Bahçeli Kültür Merkezinde Okul Servis Taşımacılığı yapan sürücülere eğitim semineri vermişti.

Seminerde güvenli Sürücülük farkındalığının artırılmasına yönelik Katılımcılara Karayolları Trafik Kanunu ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ile ilgili güncel mevzuatlar konusunda bilgilerin verildiği eğitimde Güvenli Sürüş ve Güvenli Sürüş İçin Sağlanması Gereken Şartlar ile Trafik Güvenliği konusu ele alındı.

“OKUL YOLUNDA HER ŞEY YOLUNDA"

Ekipler Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin ve vatandaşların can güvenliği için sabah saatlerinde okul önlerinde uygulama gerçekleştirdi. Ekipler kurulan uygulama noktalarında durdurdukları araçların, Okul Servis Araçları Yönetmeliği´ne uygunluğunu, emniyet kemeri takılıp takılmadığı,rehber personel bulunup bulunmadığını, şoförlerin mesleki yeterlilik belgelerinin olup olmadığını kontrol etti.

"Okul Yolunda Her şey Yolunda" sloganıyla uygulamada sürücüler uyarıldı,eksik evrak ve araç kontrolü yapılarak mevzuata uymayanlara ceza kesildi.

Sivil ekipler de okul önlerinde şüpheli gördükleri kişileri durdurarak kimlik kontrollerinde bulundu.

Uygulamaların gerekli yerlerde ve gerektiğinde devam edeceği bildirildi.

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 14

Oluşturulma Tarihi: 13 Eylül 2023

Kategori: Yerel

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle