USD : 28.9035 EUR : 31.4080 GBP : 36.6914 KWD : 94.1191 RUB : 0.32071 QAR : 7.9727 AZN : 17.0972
MAHMUT PAŞOĞLU'NUN ADAYLIK AÇIKLAMASINA MHP TABANI BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

MAHMUT PAŞOĞLU'NUN ADAYLIK AÇIKLAMASINA MHP TABANI BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Mahmut Paşaoğlu'nun Milliyetçi Hareket Partisi Kadirli Belediye Başkan aday adaylığı açıklaması MHP tabanında büyük ilgi uyandırdı.

Paşaoğlu'nun Kadirli Öğretmen Evi'nde yaptığı Kadirli Belediye Başkanlığı aday adaylığı açıklamasına; ilçe teşkilatı, geçmiş dönem Ocak başkanları, diğer aday adayları ve geniş bir MHP tabanı katıldı.

İmam Hatip Uğur Topaktaş'ın Kuran ı Kerim tilavetinden sonra konuşmasına; " Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor, Filistin'de yaşanan insanlık dramına sebep olanları nefretle kınıyorum" sözleriyle başlayan Mahmut Paşaoğlu; ülkücü harekete daha çocukluk yaşlarında gönül verdiğini belirterek, " bu gönül hareketi Erzurum'da üniversite yıllarımda şekillenerek gerçek anlamda vücut buldu" dedi

Paşoğlu; Erzurum'un ülkücü hareketin nirengi noktalarından bir olduğunu belirterek; "her ülkücünün bir uç beyi olduğunu, bir Kürşat olduğunu bu kentte öğrendim. Kimya bölümünü bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığında görev alarak Kadirli Lisesi'nde uzun yıllar öğretmen olarak çalıştım. Bu süreç içerisinde ülkü ocakları yöneticiliği, Türk Eğitim-sen ve Türkav'ın kuruluşuna emek verdim.

Sayın genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli' nin talimatıyla uzun yıllar Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü'nde yöneticilik yaptım ve bu kurumdan emekli oldum" dedi.

Üç evladınında doktor ve eczacı olarak sağlık sektörüne hizmet verdiğini belirten Mahmut Paşaoğlu; " insan memuriyetten emekli olabilir ama düşünce ve ideolojilerinden emekli olamaz. Ülkücü hareket benim yaşam biçimim.

Bu yaşam biçimi ve içinde vücut bulduğum bu hareketin ruhuyla Kadirli Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğumu açıklıyorum. Allah bu makamı bana nasip ederse en iyi şekilde hizmet vereceğimi tüm tecrübelerime dayanarak sizlere ve tüm Kadirli vatandaşlarımıza iletiyorum. Makam ve mevkilerin ancak topluma yararlı olduğu müddetçe geçerli olacağı düşüncesi doğrultusunda aday adayı oldum, bu mantıkla da görev yapacağım" şeklinde konuştu.

Paşaoğlu; Kadirli'nin verimli topraklarının birikimli insan gücüyle endüstri ve gelişmişlik düzeyinde birleşmesi gerektiğini vurgulayarak "Anadolu'yu yurt ediniş sürecimizin nasıl acı, yokluk ve zorluk içinde gerçekleştiğinin bilinci içerisinde, Türk Milliyetçileri olarak bu topraklara borcumuzu çalışarak ödemek zorundayız. Sözlerimin sonunda bu topraklar için canlarını vermiş şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimizi selamlıyor, sayın Genel başkanımız Dr.Devlet Bahçeli beye de Allahtan uzun ömürler diliyorum. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor ve diyorum ki!

'olma böyle sinsi çakal yahut engerek!

Bozkurt gibi kartal gibi döğüşmek gerek'

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 156

Oluşturulma Tarihi: 27 Ekim 2023

Kategori: Yerel

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle