USD : 28.9035 EUR : 31.4080 GBP : 36.6914 KWD : 94.1191 RUB : 0.32071 QAR : 7.9727 AZN : 17.0972
“KADİRLİ’DE EĞİTİM NEREYE GİDİYOR? AHLAK MI? BAŞARI MI?”

“KADİRLİ’DE EĞİTİM NEREYE GİDİYOR? AHLAK MI? BAŞARI MI?”

İlçemizde geçtiğimiz günlerde bir öğretmenin bıçaklanması vatandaşları Kadirli2de eğitim nereye gidiyor? Sorusunu gündeme getirdi.  Okullarda çeteleşmenin bayağı arttığını duyduklarını söyleyen vatandaşlar Milli Eğitim Müdürü, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerin çocukların ahlak gelişimi için gayret etmeleri gerektiğini, önce ahlak ve maneviyat öğretilmesi gerektiğini belirterek okullarımızda toplum gelenek ve göreneklerine aykırı davranışlara müsaade edilmemesi gerektiğini söylediler.
    Okullarda bilhassa öğretmenlerin ve öğrencilerin kılık kıyafet yönetmeliğine uyma konusunda hassas davranılması gerektiğini belirterek bazı öğretmenlerin aşırı dar kıyafetler giyerek öğrencileri rahatsız ettiklerini aynı şekilde öğrencilerinde giyimlerine göz yumulduğu, okul yönetimlerinin bu duruma sessiz kaldıklarını duyduklarını söylediler.
Okullarda Ahlak ve maneviyata ağırlık verilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar Ahlak ve maneviyat değerlerinden uzak başarı faydadan çok zarar getirir, öğrencinin sınav başarısının yanında ahlak ve maneviyat başarısının da önemli olduğunu söyleyerek Milli Eğitim yöneticilerini seferberliğe davet ettiler.    Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı bir öğrencisi tarafından bıçaklanmıştı. Konuyla ilgili sendikalar açıklamalar yapmışlardı.     Haber: Sevinç Bal

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 214

Oluşturulma Tarihi: 31 Ekim 2023

Kategori: Yerel

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle