USD : 28.9035 EUR : 31.4080 GBP : 36.6914 KWD : 94.1191 RUB : 0.32071 QAR : 7.9727 AZN : 17.0972
İMAMOĞLU-KOZAN-KADİRLİ TOPRAKKALE DEMİRYOLU RAFA MI KALKTI

İMAMOĞLU-KOZAN-KADİRLİ TOPRAKKALE DEMİRYOLU RAFA MI KALKTI

İlçemiz sanayisine büyük kolaylık getirecek olan İmamoğlu, Kozan, Kadirli ve Toprakkale Demiryolu hattının akibeti belirsizliğini koruyor.
Önceki dönem Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’nun 6 Haziran 2017 tarihinde ihalesini yapılacağını duyurduğu demiryolu ile ilgili daha sonra en ufak bir kıpırtının kamuoyuna yansımaması vatandaşların tepkilerine neden oluyor.
Akparti Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’nun Konuyla ilgili 2017 de basına verdiği demeçte “TCDD 6. Bölge Müdürlüğü, Toprakkale İstasyonundan çıkılarak, Kadirli Organize Sanayi Bölgesine demiryolu standartlarında, yatay ve düşey konum şartları dikkate alınarak bir avan proje hazırlatmıştır. Bu proje sonucu, Kadirli OSB’ye Toprakkale istasyonundan ulaşım mesafesi yaklaşık 42 km olup, proje Kozan-İmamoğlu üzerinden Ceyhan’a bağlandığında toplam 119 km bir ring oluşturacaktır. Bu hat üzerinden taşınacak yüklere ilaveten ayrıca yolcu taşıması da yapılabilecektir. Proje ile ilgili detaylı teknik bilgiler, yapılacak ihaleden sonra netlik kazanacaktır. Bölgemizin gelişmesine çok büyük bir ivme kazandıracak olan bu projenin Osmaniye’mize hayırlı olmasını diliyorum.” Demişti.
Kadirli ilçesine hayati önemde olan bu projenin akibetini soran vatandaşlar değerli milletvekillerimiz ve siyasilerimiz bu konunun üzerini kapatmasınlar Durmuşoğlu gitti proje bitti olmasın 6 haziran 2017 de yapılan ihale ne oldu. Neden bir kıpırtı yok açıklama bekliyoruz dediler.              Haber : M. Şamil Kundakcı

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 153

Oluşturulma Tarihi: 07 Kasım 2023

Kategori: Yerel

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle