USD : 19.1415 EUR : 20.7575 GBP : 23.6522 KWD : 62.8081 RUB : 0.25001 QAR : 5.2441 AZN : 11.3227
DAHA  ÇOK YOLUMUZ VAR

DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR

Deprem felaketinin hemen sonrasında tüm Türkiye kenetlenerek yardım yarışına girdi.TFF ve Kulüpler Birliği önderliğinde futbolun duayenleri ve önde gelen kulüpler, 'Omuz Omuza Bağış' kampanyasında bir araya geldiler.
   Düzenlenen bu yardım gecesinde toplam 845.7 milyon lira bağış toplandı.Hem yapılan bağış hem de kulüp başkanlarının omuz omuza verdiği birliktelik mesajı gerçekten çok anlamlıydı.Spor camiasının böylesine zor günlerde ortaya koyduğu birlik ve beraberlik büyük alkış aldı.Yaraların sarılırken sporun iyileştiren ve birleştiren gücünü hissettirmek gerçekten de çok anlamlıydı.
   Depremin hemen ardından  özellikle üç büyük kulübümüzün başlattığı yardım kampanyaları ve verilen dostluk mesajları da unutulmadı elbet.Spor kulüpleri,afet bölgesindeki depremzedeler için gerekli malzemelerin yer aldığı yardım tırlarını tek tek bölgeye gönderdiler. 3 büyük kulübün başlattığı yardım kampanyalarına her renge gönül veren tüm vatandaşlar da katıldı.Yıllardır birbirine ezeli rakip olan üç büyük kulübün sergilediği birlik ve beraberlik büyük alkış aldı.Beşiktaş'ın,Fenerbahçe'nin,G.Saray'ın  stadyumlarında her kulüpten taraftar görmek ,herhalde hayal edemeyeceğimiz güzelliklerdendi.
    Spordaki rekabetin yeşil sahada kalmasını,saha dışındaki birlik ve beraberliğin,dostluğun varlığını ne çok özlemişiz meğer. 
Bıçak kemiğe dayandığı zaman nasıl da omuz omuza veriyoruz, gösteriyoruz bu ülke için nasıl kenetleneceğimizi…
   Lakin,gün geçtikçe ,zor günde bir araya gelen,yan yana maç izleyen,birlik mesajı veren bu güzide kulüp başkanlarının ve onların ağzına bakan farklı renkteki taraftarların fair-play pozlarını bırakıp aynı tas aynı hamam diyerekten kaldığı yerden devam edecek olması kaygısı da yok değil.
   Çok sürmez,birkaç hafta sonra her müsabakanın sonunda mikrofonu eline alan başlar rakip takım,hakem,TFF,önüne kim geldiyse sayıp sayıştırmaya.Küfürler havada uçuşur,kavgalar,gürültüler,patırtılar.
    Önce Kadıköy'de ,sonrasında Beşiktaş'ın stadyumu Vodafone Park'ta verilen dostluk pozları,şimdiden Bursa'da,Sakarya'da eski düzenine dönmüş gibi .Daha çok yolumuz var gibi görünüyor. Fair- play,yani adil oyun anlayışının,''Spor,dostluk,kardeşliktir.''  düşüncesinin  stadyumlardan önce zihnimize kazılması şart.

Yazar: süper admin

Görüntüleme: 473

Oluşturulma Tarihi: 17 Mart 2023

Kategori: Köşe yazıları

Yorumlar

Yorum mevcut değil

Yorum Ekle